0

PREMIJER LIGA: ‘Bomba’ De Brujnea nije uplašila ‘svrake’, kljucnule su bod! (VIDEO)

Objavljeno: 30.11.19 u 15:32

U premijernom meču 14. kola Premijer lige Njukasl je na svom ‘Sent Džejms parku’ napravio iznenađenje i odigrao 2:2 sa Mančester sitijem.

Kriza drma plavi deo Mančestera. Posle remija u Ligi šampiona sa Šahtjorom, Siti kao gost nije uspeo da savlada jedan od najslabijih timova Premijer lige – Njukasl.

Bilo je ovo pravo mučenje čete Pepa Gvardiole, te ne čudi da su ‘svrake’ kljucnule bod. Siti je poveo u 22. minutu kada su Sterling i Silva odigrali dupli pas, lopta se uz dosta sreće odbila do Rahima, a ovaj pogodio 1:0. Samo tri minuta kasnije crno-beli su izjednačili, Almiron je vratio loptu za Vilemsa, a ovaj pogodio – 1:1.

‘Građane’ gol domaćina nije probudio, nastavili su da se muče. Tek je Žezus zapretio u 70. minutu, ali je Dubravka bio na mestu. Samo dva minuta kasnije neprecizan je bio Bernardo Silva.

Ipak, tako i bez igre Mančester siti je mogao do pobede. Volejčinu sa nekih 20 metara uhvatio je De Brujne u 82. minutu i od prečke pogodio za – 1:2. Kad neće, neće – samo šest minuta kasnije iskusni Šelvi doneo je veliki bod ‘svrakama’ – 2:2.

Siti je mogao do pobede u 82. minutu, ali je šut Sterlinga odbranio Dubravka. Čini se da ‘građani’ gube trku za Liverpulom.