0

LIGA EVROPE: Astana pobedila ‘decu’ Mančestera, evo šta to znači za Partizan (VIDEO)

Objavljeno: 28.11.19 u 18:59

Mančester junajted je u Nur Sultan stigao sa decom i doživeo istorijski poraz od prvaka Kazahstana Astane.

Vodila je mlada četa Ole Gunara Solskjera golom Lingarda od 10. minuta, a onda je položila oružje protiv Astane. Golove za domaćina postigli su prvo Šomko u 55. minutu, a onda je Bernard postigao autogol za pobedu Kazahstanaca. Šta ovo znači za Partizan?

Nije baš ništa! Mančester junajted je overio plasman u nokaut fazu, ali će ipak u poslednjem kolu morati da se bori za prvo mesto, što svakako odgovara crno-belima, jer neće biti opuštanja na ‘Old Trafordu’ protiv AZ Alkmara. Naravno, Partizan prvo mora večeras da savlada Holanđane u Hagu.

Situacija se zakomplikovala u ‘C’ grupi gde se Krasnodar uključio u igru. Rusi su na svom terenu sa 1:0 pobedili Bazel, a strelac gola bio je Ari u 72. minutu iz penala. Hetafe je golom Mate pobedio Trabzon u Turskoj 1:0. Bazel je sada prvi sa 10 osvojenih bodova, dok Hetafe i Krasnodar pred poslednje kolo imaju devet poena.