SUPERLIGA KINE: Gvangžu Evergrande na korak od titule, ubedljiv poraz RF-a

Objavljeno: 27.11.19 u 15:40

U pretposlednjem kolu Superlige Kine viđeno je dosta uzbuđenja i obilje golova.

Pretposlednje kolo Superlige Kine donelo je dosta uzbuđenja, a šampionski san Gvangžu Evergrandea i dalje živi, dok je njihov gradski rival RF poražen ubedljivo od drugoplasiranog Peking Gvana.

Gvangžu RF – Pekving Gvan 1:4

Drugoplasirani tim na tabeli Peking Gvan ne želi da se preda i boriće se za titulu do poslednjeg kola. Dva boda više ima Gvangžu Evergrande, a rasplet ćemo čekati do narednog kola. U 28. minutu poveli su gosti golom Augusta. Da bi tri minuta kasnije Bakambu povisio na 2:0, a u 33. minutu i na 3:0. Saba je tri minuta pre kraja prvog poluvremena smanjio zaostatak domaćina, ali je Žang Juning u 48. minutu meča postavio konačnih 1:4.

Hebei – Gvangžu Evergrande 1:3

Ubedljivo je gostujući tim slavio, a još važnije odlično su izgledali na terenu. terensku inicijativu je u gol pretvorio Taliska u 12. minutu na dodavanje Žonga, a potom je u 41. minutu Taliska bio u ulozi asistenta i sjajno je pronašao Paulinja za 2:0. Treći pogodak za goste u 58. minutu zapečatio je sudbinu gostiju koji su uspeli preko Lavecija u 81. minutu da smanje na 3:1. Evergrande se nalazi na prvom mestu sa dva boda više od Peking Gvana, te će u narednom kolu u slučaju pobede ili remija kući odneti šampionski pehar.