0

LIGA ŠAMPIONA: Zenit u igri, ‘pakao’ u grupi ‘H’ (VIDEO)

Objavljeno: 27.11.19 u 20:55

Rusi najzad mogu da budu zadovoljni, kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona vratili su se u igru.

Zenit se sada pita u grupi ‘G’, pošto je u Sankt Peterburgu pobedio Lion sa 2:0,a izjednačio se sa Francuzima po broju bodova, ali sada ima bolji međusobni skor, pošto je u Francuskoj bilo 1:1.

Lion je prvu šansu imao u 20. minutu kada je pokušao Traore, ali je Keržakov odbranio. Zenit je uzvratio preko Azmuna u 36. minutu, ali je zamalo bio neprecizan. Rusi su poveli u 42. minutu, korner je izveo Santos, a snažni Dzjuba je samo trznuo glavom za – 1:0.

Lion je do izjednačenja mogao u 47. minutu, ali Tusar je prebacio preko prečke. Deset minuta kasnije je Dembele imao preslikanu šansu, ali je realizacija bila ista. Zenit je pitanje pobednika rešio u 84. minutu kada je Ozdoev uz dosta sreće pogodio – 2:0.

Neizvesna će biti u grupi ‘H’ gde su Valensija i Čelsi podelili bodove 2:2. ‘Slepi miševi’ su poveli golom Solera u 40. minutu. Kovačić je minut kasnije izjednačio 1:1 udarcem sa distance. Čelsi je poveo golom Pulišića u 50. minutu. Pareho je u 65. minutu izveo penal, ali je zemljak Kepa odbranio. Vas je u 82. minutu doneo bod ‘slepim miševima’.