0

LŠ: Uraganski preokret Murinjovog Totenhema, PSŽ za dva minuta neutralisao Benzemin sjajan meč (VIDEO)

Objavljeno: 26.11.19 u 23:00

U utakmicama prvog dana pete runde Lige šampiona Bajern, Juventus, Mančester siti, Real Madrid i Pari Sen Žermen obezbedili su plasman u osminu finala.

Pored Zvezdinog duela protiv Bajerna (0:6), vrlo interesantan je bio i meč u okviru grupe B između Totenhema i Olimpijakosa, koji je u prvih 20 minuta postigao dva gola i poveo rano i ubedljivo.

Najpre je u šestom minutu El Arabi postigao gol, a potom i Semedo u 19. minutu za 2:0. Očekivala se reakcija ‘pevaca’, ali je ona stigla tek u nadoknadi prvog dela.

Tada je Dele Ali prepolovio zaostatak i najavio veliki preokret tima Žozea Murinja u nastavku. Najpre je Hari Kejn poravnao rezultat početkom drugog dela, da bi Serž Orije u 73. doneo veliki preokret.

Četiri minuta kasnije Kejn je drugim golom stavio tačku na meč i obezbedio Totenhemu prolaz u drugi krug, nezavisno od duela u Beogradu.

Real Madrid je bio bolji od Pari Sen Žermena, ali nije ostvario pobedu, jer je u razmaku od tri minuta gost postigao dva gola i na kraju je meč završen sa 2:2 (1:0).

Prethodno je Karim Benzema u 17. minutu doneo ‘kraljevima’ prednost, a potom je u 79. minutu duplirao. Ali, onda sledi blic-krig ‘svetaca’ i u razmaku od 120 sekundi postigli su dva gola.

Najpre Kilijan Mbape u 81. a potom i Pablo Sarabija u 83. minutu za krajnjih 2:2 u velikom derbiju pete runde Lige šampiona.

Od ostalih duela iznenađenje je viđeno na Etihadu gde je usporeni Mančester siti samo remizirao sa Šahtjorom 1:1 (0:0), a u okviru iste grupe Atalanta je upisala prvu pobedu, i to nad Dinamom iz Zagreba rezultatom 2:0 (1:0).

Juventus je obezbedio prvo mesto na tabeli minimalnom pobedom protiv Atletiko Madrida, a junak ‘stare dame’ ponovo je bio Paolo Dibala. Pobedonosni gol je postigao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.