0

PRIMERA: Bilbao je zreo za vrh tabele

Objavljeno: 24.11.19 u 15:50

U 14. kolu španske Primere Atletik Biblao je kao gost pobedio Osasunu 2:1 i sada je peti na tabeli sa bodom manje od Sevilje i dva manje od Atletiko Madrida.

Atletik je poveo iz prve prave šanse u Pamploni, Garsija je pobegao odbrani Osasune i pogodio, ali je posle asistencije iz VAR sobe sudija Sančez poništio gol. U 21. minutu spasa za Osasunu nije bilo, Vilijams je pogodio 0:1.

Domaćin je do gola stigao u 38. minutu, ali je zbog ofsajda Viljara taj gol opravdano poništen. U nadoknadi vremena prvog dela igre Brašanac je imao šansu, ali je golman Simon bio na mestu.

Osasuna je izjednačila u 76. minutu kada je Kardona dobro centrirao, a Avila pogodio 1:1. Ipak, radost domaćina trajala je tri minuta, pošto je tri boda Bilbau doneo Kodro.