0

SUPERLIGA KINE: Taliska gura Gvangžu ka tituli!

Objavljeno: 23.11.19 u 14:33

Preostala četiri meča u Superligi Kine odigrana su danas.

Ljubitelji fudbala imali su prilike da danas uživaju u goleadama. Đangsu je savladao kao gost fenjeraša Peking Ren, a Dalijan i Hebei remizirali su uz obilje golova. U derbiju kola Gvangžu Evergrande je savladao Šangaj SIPG

Peking Ren – Đangsu Suning 2:3

Utakmica sa dva lica, tako je ukratko možemo opisati ovaj duel. Odlično su ga počeli gosti. poveli golom Tešeire u 18. minutu, duplirao je prednost Santini u 41, da bi u 45. minutu isti igrač povisio na 3:0. U drugom poluvremenu fenjeraš je zaigrao odlično. Manu je u 55. minutu smanjio na 3:1, a potom u 59. golom Diopa spustio je Peking na 3:2, ali za više nije bilo snage.

Dalijan Jifang – Hebei 3:3

Markao je na dodavanje Fernandinja gostima doneo vođstvo u 31. minutu. Uspeli su da izjednače domaći fudbaleri golom Vanga u 45+1, a potom u 49. minutu sa bele tačke preko Karaska da u potpunosti preokrenu rezultat. Da bi i Rondon u 71. minutu sa penala povisio na 3:1. Četiri minuta kasnije Markao je sa bele tačke smanjio na 3:2, a Don Žušeng u 85. minutu poravnava rezultat na konačnih 3:3.

Tjanjin Teda – Šenžen 3:0

Nakno mirnog prvog poluvremena odmah na početku drugog usledilo je uzbuđenje. Prvo je Džonatan sa penala u 48. minutu razbio let i doneo domaćima vođstvo, da bi isti igrač pet minuta kasnije povisio na 2:0, a Vagner je u 79. minutu postavio konačnih 3:0.

Gvangžu Evergrande – Šangaj SIPG 2:0

Prvoplasirani tim opravdao je ulogu favorita i u duelu sa jednim od konkurenata za titulu uspeo da slavi sa 2:0. U dosta ujednačenom duelu u prvom poluvremenu uspeva Gvangžu da povede golom Taliske koji je u 44. minutu iskoristio odlično proigravanje Fernandinja i savladao je golmana gostiju. Drugi gol čekali smo do zaustavnog vremena, a u 92. minutu sa bele tačke je ponovo bio precizan Taliska.