0

PREMIJER LIGA: Liverpul dobio i Kristal Palas, gosti (skoro) perfektni!

Objavljeno: 23.11.19 u 18:16

Idealan prosek gostiju pokvario je Arsenal, i to tako što je u 96. minutu izjednačio na svom stadionu protiv Sautemptona.

Aktuelni lider na tabeli Liverpul je gostovao Kristal Palasu, gde je umeo u prošlosti da prospe bodove, ali ovog puta nije bilo tako. Gosti su poveli u 49. minutu golom Sadija Manea na vrlo efektan način.

Palas, za koji je Luka Milivojević odigrao ceo meč, bio je potpuno ravnopravan sa ‘crvenima’ i nagrada je stigla u 82. minutu

Taunsend je dodavanjem izbacio pola odbrane gostiju, a Vilfrid Zaha pronašao prostor i poslao loptu iza leđa Edersona.

Međutim, samo četiri minuta kasnije je ponovo Liverpul imao vođstvo, jer je Roberto Firmino posle karambola u petercu Palasa uspeo da zakuca loptu u mrežu i postavi konačnih 1:2.

Sautempton je od poraza 0:9 od Lestera počeo da igra mnogo bolje. Namučio je Mančester siti, ali ostao bez plena, da bi u Londonu ostao na nekoliko sekundi od pobede nad Arsenalom.

Poveli su gosti u osmom minutu golom Danija Ingsa, ali je deset minuta kasnije Aleksandar Lakazet uspeo da izjednači.

Arsenal je želeo do preokreta, ali ih je „presekao” novi gol Sautemptona. Strelac u 72. minutu bio je Vord-Prouz.

I potom smo gledali snažan pritisak tima Unaija Emerija, da bi, kada su svi već pomislili da će Arsenal izgubiti, Lakazet postao spasilac i doneo spas za konačnih 2:2.