0

BUNDESLIGA: Polovičan uspeh u današnjim mečevima za srpske fudbalere

Objavljeno: 23.11.19 u 22:11

Dve pobede i isto toliki poraza u 12. kolu Bundeslige ostvarili su klubovi u kojima nastupaju srpski fudbaleri. Prijatno je iznenadio Union Berlin, u čijim redovima se istakao Neven Subotić, u ulozi štopera.

Tim iz prestonice je pred 22.000 gledalaca na stadionu „An der Atlen Forsterei“ („Pored kuće starog šumara„) savladao prvoplasiranu ekipu na tabeli Borusiju Mehengladbah 2:0, golovima Antonija Ujaha u 15. minutu i Sebastijana Andersona u 90. Neven je bio neprelazna prepreka za trio napadača iz Mehengladbaha, pokazujući da je u odličnoj formi.

U sudaru dvojice srpskih defanzivaca i povremenih reprezentativaca Srbije, u duelu domaćeg Verdera iz Bremena čije boje brani Miloš Veljković, i Šalkea u čijim redovima je 90 minuta igrao Matija Nastasić (zaradio žuti karton) slavili su gosti 2:1. Golove su postigli Armin Harit u 43, i Benito Raman u 53. za goste, dok je poraz ublažio Juja Osako u 79.

Foto Subotic: DFL / Getty Images / Boris Streubel

Ajntraht iz Frankfurta nastavlja sa promenljivim izdanjima, po sistemu „toplo-hladno“, što su pokazali u utakmici sa Volfsburgom koju su izgubili 2:0, kod kuće (strelci Veghorst 19, Viktor 65). „Orlovima“ nije pomogla ni srpska zastava na dresu Ajntrahta, jer su se utopili u slabiju partiju celog tima. Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta, Mijata Gaćinovića je na terenu zamenio Andre Silva (68. minut), dok je mladi Dejan Joveljić duel odgledao sa klupe.

Kuriozitet utakmice je bila oprema domaćih, koji su crno-crveno-beloj garnituri dodali i zastave zemalja igrača koji nastupaju za klub. Na dresu, na mestu gde se inače nalazi logo glavnog sponzora, tako se našlo 14 različitih zastava svetskih zemalja, uključujući i Srbiju.

Od srpskih fudbalera sutra još na teren izlazi Marko Grujić u dresu Herte iz Berlina, koja igra od 15:30 časova protiv Augzburga, a taj meč može da se prati u direktnom prenosu na Eurosportu, kao i ostale utakmice Bundeslige.

Posle nepotpunog 12. kola prva na tabeli je Borusija Mehengladbah sa 25 poena, ispred Bajerna iz Minhena (24). Šalke je četvrti, Ajtraht zauzima 10. mesto (17), bod više od poziciju slabije plasiranog Union Berlina. Herta je 12. ali sa utakmicom manje, dok je Verder na 13. poziciji nemačkog prvenstva.