0

BUNDESLIGA: Borusija bila na ivici katastrofe, a onda se u nadoknadi vremena provukla (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.19 u 22:30

U premijernom meču 12. kola Bundeslige Paderborn je u gostima osvojio samo bod protiv Borusije iz Dortmunda, samo jer je vodio sa 3:0 na poluvremenu.

Malo je falilo da budemo svedoci jednog od najtežih poraza Borusije u Dortmundu, ali su se ‘milioneri’ nekako izvukli. Posle 45 minuta igre Paderborn je vodio sa 3:0, ali je domaćin u nadoknadi vremena stigao do boda – 3:3.

Gosti su poveli već u 5. minutu kada je Proger pobegao odbrani Borusije, pronašao je Mammbu, a ovaj matirao Burkija – 0:1. Apsolutni šok je nastao u 37. minutu kada je Zolinski izbacio Mambu, ovaj opet jedan na jedan izašao sa Burkijem – 0:2. ‘Vestfalen’ se utišao u 43. minutu, Kolins je asistirao do Holtmana, a ovaj je Švajcarcu proturio loptu kroz noge za – 0:3.

Borusija se otreznila tek u drugom poluvremenu. U 47. minutu Hakimi je sjajno asistirao do Sanča, a ovaj smanjio – 1:3. Dugo je Paderborn odolevao, a onda je Humels majstorski bez gledanja centrirao, a Vitsel glavom pogodio – 2:3. Bod ‘milionerima’ u 93. minutu posle centaršuta Sanča doneo je Rojs – 3:3.