KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Favoriti su opravdali očekivanja, bez drame u poslednjem kolu!

Objavljeno: 18.11.19 u 00:15

Završene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u grupama A,B i H.

Sve se uglavnom znalo i pre današnjih mečeva. Jedina nepoznanica bila je druga selekcija u B grupi, a pobeda Portugalije u Luksemburgu je i to razrešila.

Reprezentacija naših komšija Bugara čekala je poslednje kolo da upiše pobedu. Savladali su Češku golom Božikova u 56. minutu meča.

Englezi su gostovali u Prištini, i očekivano ubedljivo su savladali reprezentaciju Kosova sa 4:0. Vođstvo “Gordom Albionu“ doneo je Vings u 32. minutu, a ostali golovi su pali u finišu meča. Postigli su ih Kejn, Rašford i Maunt. Iz ove grupe na EP odlaze Engleska i Češka.

Francuzi su osvojili prvo mesto u grupi. Oba gola protiv Albanije “trikolori“ su postigli u prvom poluvremenu, a strelci su bili Toliso i Antoan Grizman. Turci su završili takmičenje na drugom mestu.

Pobedu Turcima u Andori doneo je napadač Valjadolida Ene Unal sa dva gola u intervalu od 17. do 21. minuta. Utešnu pobedu ostvario je i Island, ali Ostrvljani neće otići na treće uzastopno veliko takmičenje. Island je slavio u Kišinjevu protiv Moldavije. Gosti su poveli golom Bjarnasona, izjednačio je Milinceanu, da bi Gilfi Sigurdson doneo tri boda ostrvskoj selekciji.