0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Šveđani ‘utišali’ Bukurešt, Švajcarska jedva do gola spasa, Puki odveo Fince na EURO

Objavljeno: 15.11.19 u 23:26

Posle odigranih duela devetog kola kvalifikacija za EURO 2020. godine u grupama D, F i J, mnoge stvari su jasnije.

Rumunija je u duelu protiv Švedske morala da trijumfuje kako bi zadržala šansu da u poslednjem kolu prođe na EP, ali to nije uspela. Naprotiv, Šveđani su svaku priču završili posle nešto više od pola sata.

Markus Berg u 18. i Robin Kvaison u 34. minutu su doneli ubedljivo vođstvo Skandinavcima u sred Bukurešta i tako su ‘ubili’ Rumune u pojam.

Domaći gotovo da do kraja nisu zapretili švedskom golmanu Olsenu i ‘bez ispaljenog metka’ su potpisali kapitulaciju i pomirili se sa činjenicom da neće ići na prvenstvo Evrope.

Tamo će biti Danci, koji su sa ubedljivih 6:0 deklasirali Gibraltar, a blizu je i Švajcarska, budući da je u 77. minutu stigla do trijumfa nad Gruzijom, a u poslednjem kolu će morati da dobije slabašni Gibraltar. Ishod će čekati Irska.

Finska je slavila trijumf protiv Lihtenštajna sa 3:0, uz dva gola Temu Pukija i na taj način se plasirala na Evropsko prvenstvo pre duela Bosne i Italije.

U Sarajevu nije bilo neizvesnosti, ‘azuri’ su preko Aćerbija i Insinjea u prvom, odnosno, Belotija u drugom poluvremenu, sačuvali maksimalan učinak u ovim kvalifikacijama posle devet rundi.