0

KVAL ZA EURO 2020: Ronaldo poslao jasnu poruku, Englezi ponizili Crnu Goru (VIDEO)

Objavljeno: 14.11.19 u 23:06

Sedam mečeva kvalifikacija za Euro 2020 odigrano je danas. Ono što najviše zanima srpsku javnost jeste meč Portugalije i Litvanije.

Ubedljivi su bili Portugalci i jasno poslali sliku da se neće odreći direktnog plasmana na Euro 2020, a posebno su oduševili igrom u drugom poluvremenu. Engleska je na Vembliju dočekala Crnu Goru koju su sedmicom poslali kući, a Češka je savladala takozvano Kosovo.

PORTUGALIJA – LITVANIJA 6:0

Kristijano Ronaldo je sa bele tačke u 7. minutu doneo prednost Portugaliji. Imali su nakon gola u 14 i 17 minutu preko Gonzala Pasiensije imao priliku da dva puta ugrozi goste, ali je odlično reagovao golman Litvanije. Na 2:0 uvećao je Ronaldo drugim golom u 22. minutu.

U drugom poluvremenu još više su se razigrali domaći fudbaleri. U četiri minuta postigli su dva pogotka. Prvo je Pici u 52. minutu postigao gol, njegov udarac pod prečku završio je u mreži. Četiri minuta kasnije i Pasiensija se upisao u strelce. Bernardo Silva je u 63. minutu povisio na 5:0, a konačan rezultat trećim golom postavio je Kristijano Ronaldo u 65. minutu utakmice. Portugaliju u poslednjem kolu kvalifikacija čeka meč protiv Luksemburga, Srbija se nada kiksu kako bi obezbedila direktan plasman na šampionat Evrope.

ENGLESKA – CRNA GORA 7:0

Englezi su na Vembliju demolirali ‘đetiće’ i poslali ih u Podgoricu sedmicom. Okslejd Čemberlejn je načeo goste golom u 11. minutu. Heri Kejn u 19. minutu meča uvećao je na 2:0, a potom u 24. minutu i na 3:0. Proradila je mančesterska veza, te je Megvajer odlično pronašao Rašforda za 4:0, a trećim golom u prvom poluvremenu na 5:0 povećao je Hari Kejn. Usledila je nešto mirnija igra u drugom poluvremenu. Te je prvi gol tek u 66 minutu postigla Engleska, bio je to Autogol Sofranca. Abraham je u 84. minutu ‘uručio’ sedmicu gostima.

ČEŠKA – KOSOVO 2:1

U prvom poluvremenu nisu se tresle mreže, povela je takozvana reprezentacija Kosova u 50. minutu, strelac je bio Nuhiu u 50. minutu meča. U 71. minutu Kral je doneo izjednačenje, a Celustka u 79. minutu doneo je pobedu Češkoj koja je ovom pobedom obezbedila drugu poziciju i direktan plasman na Euro 2020.