0

SERIJA A: Dibala rešio ‘Veliki derbi Italije’, Milan nije zaslužio poraz (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.19 u 22:58

U velikom derbiju Serije A Juventus je u Torinu sa minimalnih 1:0 pobedio Milan, iako su gosti imali zrelije šanse.

‘Stara dama’ slavi poljskog golmana Šćešenog. Čuvar mreže Juventusa jedini je ‘krivac’ što se Milan u ‘grad mode’ nije vratio sa bodovima. Prvi je zapretio Juve preko Iguaina, ali je Donaruma bio na mestu. Deset minuta kasnije u 25. minutu veliku šansu je imao Pjontek, ali ga je zemljak Šćešni osujetio da postigne gol.

U 45. minutu je Ernandez poslao pravu ‘bombu’ sa 30 metara, ali je Poljak ponovo bio na mestu. Samo minut kasnije Pjontek je opet pokušao da savlada zemljaka, ali nije išlo. Juventus je uzvratio tek u 56. minutu preko Iguaina, ali je Argentinac bio neprecizan. Minut ranije Sari je sa terena izveo prvu zvezdu tima Ronalda i ubacio Dibalu što će se ispostaviti ključnim momentom na meču.

Pre toga je Pjontek imao još jednu fenomenalnu šansu, ali je Poljak bio sjajan na golu. Isto se može reći i za 75. minut kada je tukao Čalhanoglu. Kazna je usledila u 77. minutu kada je Dibala postigao pobedonosni gol za ‘staru damu’. Do kraja meča Juve je držao konce igre u rukama, ali Iguain i Dibala nisu znali to da krunišu još jednim golom.