0

Liverpool's manager Jurgen Klopp UEFA Champions Legaue football match between Crvena Zvezda and Liverpool in Belgrade, Serbia on November 6. 2018. (credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

PREMIJER LIGA: Liverpul bolji od Sitija, vreme je za titulu! (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.19 u 19:55

U velikom derbiju 12. kola Premijer lige Liverpul je na ‘Enfildu’ sa 3:1 (2:0) pobedio Mančester siti i prvom pratiocu na tabeli pobegao osam bodova.

Nema više dileme, ako je i bilo. Liverpul je zreo da osvoji prvi titulu posle 30 godina. ‘Crveni’ su na svom ‘Enfildu’ kao lider Premijer lige dočekali prvog pratioca Mančester siti i pobedili ga 3:1.

Četa Jirgena Klopa zapretila je već u 6. minutu i povela je sa 1:0. Mane je centritao ka Salahu, ovaj nije uspeo da prihvati loptu, ona je izbačena na nekih 25 metara od gola, a Fabinjo je poslao ‘bombu’ za gol kola.

U 9. minutu uzvratio je Siti, De Brujne je centrirao, a Sterling šutirao neprecizno glavom. U 13. minutu novi gol za Liverpul. Robertson je centrirao sa levog boka, a Salah je pogodio glavom – 2:0. Sledeće dve šanse imao je Mančester siti, prvo je Aguero pokušao u 25. minutu, ali je Alison bio na mestu. Samo nekoliko minuta kasnije je Angelino šutirao, ali je njegov pokušaj izblokiran. Poslednju šansu u prvom delu igre imao je Salah, ali je njegov šut zaustavio Bravo.

Drugo poluvreme počelo je trećim golom Liverpula, Henderson je u 51. minutu sjajno centrirao na drugu stativu, a Mane se samo poklonio i pogodio – 3:0. Siti više nije imao šta da izgubi pa se skroz otovorio.

Posle promašene šanse Sterlinga i Aguera, Bernardo Silva je u 78. minutu ublažio poraz ‘građana’. Do kraja utakmice gosti su imali još dve polušanse, ali je Alisonova mreža mirovala.