0

BUNDESLIGA: Menhengladbah ljubomorno čuva prvu poziciju, treća u nizu nizu (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.19 u 15:39

U prvom meču dana Borusija Menhen Gladbah je u 20 minuta uspeo da reši pitanje pobednika i odvoji se četiri boda od drugoplasiranog Lajpciga.

Markus Tiram je u 2. minutu već imao ozbiljnu priliku, ali je šutirao kraj gola. Milot Rašica je u narednom minutu pokušao sa druge strane, a Jan Somer je odlično reagovao i odbranio udarac.

Prvi gol čekali smo do 20. minuta. Slobodnjak je u gol pretvorio Rami Bensebaini. Drugi gol došao je dva minuta kasnije. Patrih Kerman je iskoristio grešku odbrane i zatresao mrežu gostiju.

Šest minut kasnije Juja Osako je uspeo da zatrese mrežu, ali je pokazao sudija da je nakon konsultacije sa VAR pomoćnikom bio u ofsajdu. Besbaini je imao priliku u 37. minutu, ali je šutirao kraj gola. Do kraja poluvremena za goste je pokušao Rašica, a potom i Egestejn, oba aputa je odlično reagovao golman domaćina.

Dosudio je sudija penal za goste u 53. minutu Davi Klasensen je imao priliku da pokrene goste, ali je golman odlično reagovao.

Kaznio je njegov promašaj Patrik Herman, napravio je solo prodor, Jiri Pavlenka nije mogao ništa nego da isprati pogledom loptu u mrežu.

Bezbaini je morao da napusti igru u 87. minutu nakon drugog žutog kartona. Iskoristili su igrača više gosti i postavili konačnih 3:1 strelac je bio Bitenkurt.