BUNDESLIGA: ‘Aspirin’ za ‘vukove’, ‘srpski Ajntraht’ pao (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.19 u 20:14

Odigrano je kompletno 11. kolo Bundeslige u kom su se probudili ‘apotekari’, ali zatajili Srbi.

VOLFZBURG – BAJER LEVERKUZEN 0:2

Nisu ‘apotekarima’ cvetale ruže u Bundesligi, ali su danas imali ‘aspirin’ za ‘vukove’. Bajer je kao gost sa 2:0 pobedio Volfzburg.

Prvi je zapretio domaćin preko Verghosta u 23. minutu. U 25. minutu posle smušenosti odbrane ‘vukova’ i dobrog solo-prodora Belarabija, Leverkuzen je poveo. Gosti su u prvom poluvremenu mogli i do duple prednosti, ali je Volana zaustavio golman Pervan.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Volfzburg u 54. minutu, ali je Klaus šutirao pored gola. Tri minuta kasnije uzvratio je Amiri, ali je takođe bio neprecizan. Pitanje pobednika rešio je u dubokoj nadoknadi vremena napadač gostiju Paulinjo golom u 96. minutu.

FRAJBURG – AJNTRAHT FRANKFURT 1:0

Domaćin je nastavio sa dobrim partijama i ‘upisivanjem’ bodova, te je sada četvrti na tabeli sa istim brojem bodova koliko imaju drugoplasirani Lajpcig i trećeplasirani Bajern.

Gol odluke postigao je Petersen posle asistencije Valdšmita u 77. minutu. Ajntraht je utakmicu završio sa dva igrača manje. Prvo je isključen Fernandeš, a potom i Abraham. Svih 90 minuta za goste odigrao je Kostić, dok je Gaćinović ušao sa klupe.