0

PRIMERA: Mesi je bio u elementu, Selta je bila nemoćna

Objavljeno: 09.11.19 u 23:00

Fudbaleri Barselone bili su ubedljivi protiv Selte iz Viga pobedom od 4:1 (2:1) u 13. kolu španske Primere.

Ponovo su svetla reflektora bila na Lionelu Mesiju, koji je postigao het-trik, o kom smo već pisali u toku utakmice.

Upisao je 34. put u španskoj Primeri najmanje tri gola na meču, sa čime se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom. I svakako će juriti do kraja sezone da ga i prestigne.

Barsa je povela u 23. minutu golom Mesija iz penala, da bi u 42. Olaza izjednačio golom iz slobodnog udarca i time je ‘prozvao’ Argentinca.

Već do kraja poluvremena Mesi je poslao projektil u svom stilu za 2:1, a posle tri minuta igre u nastavku još jedan. Dve čarolije koje su slomile Seltu.

Do kraja je trijumf Katalonaca samo potvrdio Serhio Buskets u 85. minutu za konačnih 4:1 i povratak Barse na deobu prvog mesta sa Real Madridom – oba tima imaju po 25 bodova.