0

BUNDESLIGA: Goleada u Gelzenkirhenu, Lajpcig je nezaustavljiv

Objavljeno: 09.11.19 u 17:35

Golgeteri u Nemačkoj bili su prilično raspoloženi u tradicionalnom subotnjem terminu Bundeslige.

Lajpcig je trijumfom od 4:2 (2:1) na gostovanju Herti u Berlinu izbio na drugo mesto na tabeli, a u taboru domaćih srpski vezista Marko Grujić je ceo meč presedeo na klupi.

Goleadu je otvorila Herta golom Mitelštata u 32. minutu, da bi šest minuta kasnije stiglo izjednačenje preko Tima Vernera koji je u gol pretvorio jedanaesterac.

Potpuni preokret videli smo u samoj završnici prvog dela meča, Sabicer je bio strelac za 1:2 i odlazak na pauzu.

Dugo smo čekali na nova uzbuđenja, jer je tek u 87. minutu Kevin Kampl duplirao vođstvo Lajpciga, a potom Verner potvrdio trijumf gostiju.

Sve što je Herta uspela jeste bio pogodak Zelkea u nadoknadi vremena za konačnih 2:4.

Bilo je ovo popodne gostiju, budući da je jedini bod za domaće ekipe osvojio Šalke, i to posle šest golova u meču protiv Fortune Dizeldorf.

Kaliđuri je doveo Šalke u vođstvo u prvom poluvremenu, ali se u nastavku razigrao Henings. Prvi svoj gol na meču postigao je u 62. minutu.

Potom je Kabak vratio prednost domaćinu pet minuta kasnije, ali je Henings još jednom uzvratio u 74. minutu.

Još jednom je Šalke došao u prednost, treći put, ovog puta u 79. minutu preko Serdara, ali – ponovo Henings.

U 85. minutu po treći put je šokirao Gelzenkirhen i tako postavio konačnih 3:3.