0

LIGA EVROPE: Gol Kostića u porazu Ajntrahta, Ludogorec demoliran u Barseloni (VIDEO)

Objavljeno: 07.11.19 u 23:20

Nekoliko iznenađenja obeležilo je veče u Ligi Evrope, Srbiji ne idu na ruku rezultati Škota i Švajcaraca.

Derbi ‘E’ grupe odigran je u Rimu gde je Lacio dočekao Seltik i poražen je sa 2:1. Rimljani su poveli u 7. minutu posle kacije Kaiseda i Imobilea, a Italijan je pogodio za 1:0. U 38. minutu je ELunusi je asistirao do Foresta, odbrana Lacija je ispala i spasa nije bilo 1:1. Pobedu Keltima doneo je Ntčam golom u 95. minutu. U istoj grupi Kluž je sa 1:0 pobedio Ren i tu je skoro sve jasno, Seltik se plasirao u nokaut fazu, dok je Rumunima potreban samo bod u preostala dva kola.

Uspeh Škota nastavio je Rendžers koji je u grupi ‘G’ sa 2:0 pobedio Porto. ‘Policajce’ je do vođstva doveo Morelos u 69. minutu, a pobedu je potvrdio Dejvis u 73. minutu. U istoj grupi Jang Bojs je došao do boda u Roterdamu 1:1 protiv Fejnorda. Bazel je u svojoj grupi savldao Hetafe sa 2:1 i uz remi Lugana protiv Malmea 0:0, Švajcarci takođe dobijaju bitku za to 15. mesto na UEFA listi, te Srbija usled poraza Crvene zvezde i Partizana pada.

Najteži poraz doživeo je Ludogorec koji je sa dva igrača manje dobio šest komada od Espanjola – 6:0. Standard iz Liježa je u derbiju sa 2:1 pobedio Ajntraht Frankfurt, a gol za Nemce postigao je Kostić. APOEL je u ‘A’ grupi sa 2:1 posle preokreta pobedio Karabag, a za Kiprane su od prvog minuta igrali Vujadin Savić, Uroš Matić i Andrija Pavlović.