0

SERIJA A: Kaljari sanja Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.19 u 14:57

U prvom meču nedeljnog programa Serije A, Kaljari je kao gost pobedio Atalantu 2:0 (1:0) i potvrdio da je hit prvenstva.

Hoće li se Liga šampiona igrati na Sardiniji? Izgleda da hoće! Kaljari je apsolutni hit Kalča ove sezone. Nova žrtva ‘ostrvljana’ bio je prošlogodišnji hit u Italiji i učesnik Lige šampiona Atalanta.

Gosti su zapretili već u 3. minutu preko Simeonea. Atalanta je uzvratila u 28. minutu, ali je šut Kastanje završio tik pored gola. Kaljari je poveo u 32. minutu posle slobodnog udarca sa desne strane, Pašalić je neoprezno reagovao i savladao je svog golmana – 0:1.

U 39. minutu apsolutni raspad sistema u timu iz Bergama, Iličić je udario jednog fudbalera tima sa Sardinije i dobio direktan crveni karton. Kaljari je pitanje pobednik rešio u 58. minutu, Oliva je sjajno uposlio Simeonea, ovaj umakao odbrani Atalante, vratio loptu za Olivu, a ovaj bio siguran – 0:2.

Atalanta je sada četvrta na tabeli sa 21 osvojenim poenom, koliko ima baš i petoplasirani Kaljari.