0

PREMIJER LIGA: Preporođeni Čelsi petom pobedom u nizu do trećeg mesta na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 02.11.19 u 20:35

U poslednjem meču dana Čelsi je slavio na gostovanju Votfordu sa 2:1.

Plavcima je ovo peta pobeda u nizu, a donela im je plasman na treću poziciju na tabeli Premijer lige.

Počeli su napadački dobro gosti, već u petom minutu došli su do gola preko Temi Abrahama koji je iskoristio odlično dodavanje Žoržinja za 1:0. Nemoćan je u toj situaciji bio Foster, koji je ruku na srce, većeras imao baš dosta posla.

Drugo poluvreme je bilo slično prvom delu igre, gosti su bili veoma dominantni u napadu i u 55. minutu stižu do 2:0. Abraham je poslao oštru loptu sa desne strane, Pulišić koristi asistenciju Engleza i udvostručava prednost Čelsija.

Nije se predao domaći tim, koji je do kraja meča samo uspeo da smanji prednost ‘plavaca.  Delofeu je bio strelac za  domaći tim sa bele tačke posle VAR pregleda. Žoržinjo je sapleo Španca koji je kasnije i sam realizovao najstrožu kaznu. Igrao se 80. minut, 2:1.