0

PREMIJER LIGA: Liverpul iz ‘keca u dvojku’, Siti iz ‘dvojke u keca’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.11.19 u 18:32

Uzbudljive mečeve donela nam je Premijer liga u današnjem programu.

Mančester Junajted je na otvaranju kola poražen, o tome čitajte ovde. Dok su se u podnevnim mečevima favoriti malo pomučili. Arsenal je remizirao sa Vulfsima, Liverpul je uspeo da preokrene na gostovanju Aston Vili, a Siti je na poluvremenu imao zaostatak protiv Sautemptona, ipak slavili su sa 2:1.

Arsenal – Vulverhemton 1:1 (GOLOVI SA MEČA

Lukas Toreira imao je priliku u 21. minutu, ali je šutirao kraj gola iz neposredne blizine. Već u narednom napadu Pjer Emerik Obamejang ušao je u obećavajuću priliku i doneo je prednost ‘topdžijama’. Sedam minuta kasnije zapretio je Ruben Neves, ali je šutirao iznad prečke. Aleksandre Lakazet je u 33. minutu imao veliku priliku da uveća prednost svog tima, ali je odlično odbranio golaman gostiju. U drugom poluvremenu dva puta pripretio je Ozil, ali nije uspeo da uveća prednost domaćina, a Žao Mutinjo je u 76. minutu poslao prelep centaršut, a Raul Himenez je bio najviši u skoku i postavio je konačnih 1:1.

Aston Vila – Liverpul 1:2 (GOLOVI SA MEČA

Fudbaleri Liverpula u večerašnjem meču u svakom pogledu bili su nadmoćni, imali su 25, naspram pet udaraca Aston Vile, ali su tek u drugom poluvremenu uspeli da ‘reše’ pitanje pobednika. Doneo je domaćinu prednost Trezege u 21. minutu meča, na odlično proigravaje Mekgina. Liverpul je poput osica kružio oko gola protivnika, ali je tek u završnici uspeo da ‘ubode’. Robertson je na asistenciju Manea u 87. minutu poravnao rezultat, a Aleksandar Arnols je proigrao Sadija Manea za 2:1 u četvrtom minutu nadoknade.

Mančester Siti – Sautempton 2:1 (GOLOVI SA MEČA

Prvo poluvreme pripalo je gostima. Sautempton je poveo golom Vard Pruza već u 13. minutu. Povukli su se gosti potom na svoju polovinu, a Siti je napadao. Tek u 70. minutu Serhio Aguero uspeo je na proigravanje Vokera da poravna rezultat na 1:1, a defanzivac Sitija Kajl Voker potom se i upisao u strelce postavivši konačnih 2:1.