0

PRIMERA: Dmitrovićev Eibar u 95. minutu do pobede, Hetafe ‘ukočio’ Granadu

Objavljeno: 31.10.19 u 23:22

U poslednjoj utakmici 11. kola španske Primere Hetafe je slavio trijumf protiv visoko plasirane Granade – 3:1 (2:0).

Eibar našeg Marka Dmitrovića je dobio Viljareal i to golom u 95. minutu. Ali, apsolutno zasluženo, jer je uputio više od 20 šuteva ka golu rivala, dok je ‘žuta podmornica’ to činila samo u poslednjih 10-ak minuta.

Najpre je Koke doveo domaćina u vođstvo, ali je Moreno doneo izjednačenje na 1:1 u 88. minutu kada je prebacio Dmitrovića i sproveo loptu u praznu mrežu.

Ipak, posle odličnog centaršuta De Blazisa sa desne strane, najniži fudbaler na terenu Fabijano Oreljana je postigao gol glavom i doneo tri boda Eibaru.

Domaći teren iskoristio je i Hetafe, i to da savlada Granadu koja je eventualnom pobedom mogla i da preuzme prvo mesto na tabeli.

Ipak, već u prvom poluvremenu rešeno je veliko pitanje pobednika, budući da su u 35. i 41. minutu golovima Anhela i Arambarija poveli sa 2:0.

Nadu gostima doneo je Puertas u 74. minutu, ali nisu imali snage za preokret, već su primili još jedan gol u nadoknadi vremena.

Spektakularno je slobodan udarac izveo Timor i od prečke se lopta zakucala u mrežu.