SERIJA A: Kada je teško, ‘Bleki’! Nikola Milenković vodio Fiorentinu do pobede (VIDEO)

Objavljeno: 30.10.19 u 23:36

U Seriji A danas su odigrani mečevi 10 kola, favoriti su opravdali svoje uloge, a dobro veče imali su i srpski igrači.

Sasuolo – Fiorentina 1:2

Nije najbolje počelo po goste. Kaputo je proigrao Bogu koji je promešao domaće igrače i sa ivice šesnaesterca savladao golmana Fiorentine. Do izjednačenja su gosti došli u 63. minutu nakon centaršuta Venutija. Najviši u skoku bio je Kastrovili. Upravo je strelac prvog gola vrhunski iskoristio lošu reakciju odbrane i proigrao je popularnog ‘Blekija’ koji je bio zaboravljen na petercu, a bivši igrač Partizana imao je lak zadatak i doneo je prednost gostima. Nakon dva meča bez pobede Fiorentina se vratila na pobednički kolosek.

Juventus – Đenova 2:1

Domaći su meč otvorili ofanzivno. Ronaldo i Dibala pokušavali su da ugroze gol gostiju. Tek u 36. minutu Juventus je došao do gola. Najviši u skoku nakon kornera Bentakura bio je Leonardo Bonući. Ipak vođstvo domaćina nije dugo potrajalo, . Sandro je uputio loš pas koji se odbio do Kuamea koji slabim šutom hvata Bufona na pogrešnoj nozi i donosi izjednačenje gostima u 41. minutu igre. Drugi deo igre počinje crvenim, to jest drugim žutim Kasate zbog faula, Juventus od 51. minuta ima igrača više. Kasnije svoj crveni dobija i Marketi, ali je fudbaler Đenove bio van igre.

U zadnjih dvadesetak minuta pokušali su Ronaldo i Bernardeski, ali bez učinka i promene rezultata. I Juventus završava sa igračem manje večerašnji susret pošto je Rabio u razmaku od desetak minuta dobio dva žuta kartona. Juventus stiže do pobede u nadoknadi vremena, posle duela Ronalda i Sanabrije Portugalac pada u šesnaestercu što sudija posle konsultacija sa VAR-om karakteriše kao penal koji prva vedeta „bjankonera“ koristi.

Udineze – Roma 0:4

Rimljani do prednosti stižu u 14. minutu posle gola Zaniola, ali ubrzo ostaju i sa igračem manje pošto Facio dobija direktan crveni karton zbog faula kao poslednji igrač odbrane. Ipak ovo kao da je dalo vetar u leđa gostima, koji u drugom delu igre terorišu Udineze. Pogodio je Smoling posle kornera u 51. minutu, Klajvert pogađa za 3:0 samo tri minuta kasnije da bi Kolarov iz penala postavio konačnih 4:0 u 65. minutu.