0

PRIMERA: Ludo Mesijevo veče i ‘petarda’ Barselone (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.19 u 23:28

Barselona je u vanrednom kolu Primere do nogu potukla Viljadolid 5:1 (3:1) uz fenomenalnu partiju Lionela Mesija.

Barselona je preuzela od Granade prvo mesto na tabeli spektakularnom pobedom nad Valjadolidom. Bio je to meč u kom je Mesi dokazao da je izašao iz povrede i da će opet biti onaj stari.

Katalonci su poveli u 3. minutu, posle centaršuta Mesija odbrana gostiju je loše reagovala, Lengle je uhvatio volej i pogodio 1:0. Šok je usledio u 15. minutu kada je posle slobodnog udarca sa leve strane i loše intevencije Ter Štegena, Kika lopta pogodila i završila u mreži 1:1.

A, onda u 29. minutu spektakl, Vidal je dodao loptu do Mesija i utrčao u kazneni prostor, Argentinac mu je fenomenalno iza leđa odbrane vratio i Čileanac je pogodio za 2:1. Samo pet minuta kasnije bilo je 3:1, Mesi je postigao evrogol iz slobodnog udarca.

Barselona je nastavila da gazi i u 75. minutu je Rakitić fenomenalno uposlio Mesija, a Argentinac je postigao svoj drugi gol. U 77. minutu nova akcija iz fudbalskih almanaha Barselone. Mesi je loptu sa očima poslao ka Suarezu, a Urugvajac ovakve šanse ne propušta – 5:1.