0

PLS: Zlatibor u derbiju kola održao čas fudbala Grafičaru i zaseo na prvo mesto!

Objavljeno: 28.10.19 u 17:00

Za kraj 16. kola odigran je derbi između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe u kom je Zlatibor pobedom nad Grafičarem rezultatom 2:0 (1:0) u gostima zaseo na čelo tabele.

Na pomoćnom terenu kod južne tribine na stadionu ‘Rajko Mitić’ Zlatibor je u potpunosti nadigrao Grafičar i vezao petu pobedu u Prvoj ligi Srbije.

U nesvakidašnjem terminu gosti su poveli u 11. minutu golom Radeta Glišovića posle centaršuta Nedeljkovića. Istima, mogao je bolje da reaguje i golman domaćih Savić, koji je umesto da pokupi loptu, proleteo u prazno.

Odlično su stajali gosti u ovom meču i nisu dozvoljavali Grafičaru da se ‘razmaše’ po terenu, ali su utakmicu prelomili tek u 89. minutu. Uroš Vesić je probio po desnoj strani, a kontru u gol pretvorio Krsta Bojić za konačnih 2:0.