0

SUPERLIGA KINE: Zakuvalo se – Evergrande je kiksnuo, a Šangaj SIPG to iskoristio

Objavljeno: 27.10.19 u 15:55

Završnica 27. kola kineske Superlige donela je smanjenje bodovne razlike između dva prvoplasirana tima na tabeli.

Evergrande je na svom terenu, neočekivano, imao puno problema protiv Henana, koja je posle 45 minuta vodila sa čak 2:0 u Gvangžuu.

Ivo je već u drugom minutu šokirao domaćina, a Basogog je u 35 duplirao prednost i najavio iznenađenje.

Do njega je došlo, ali ne u potpunosti, jer je lider na tabeli imao snage da se vrati i osvoji bod. Brzo su izjednačili. U 51. minutu je Paulinjo bio strelac, dok je pet minuta kasnije već 2:2 doneo Šišao.

Imali su još gotovo 40 minuta za potpuni preokret, ali igrači Gvangžu Evergrandea nisu uspeli i ispustili su dva boda.

To je iskoristio Šangaj SIPG, prvi pratilac na tabeli, budući da je rutinski slavio trijumf protiv Dalijan Jifanga sa 3:0.

Već u prvih pola sata sve je bilo rešeno. Šenglong je u 13. minutu doneo vođstvo, a posle još toliko vremena igre 2:0 je doneo Ting autogolom.

Nije bilo golova sve do same završnice meča, nadoknade i pogotka Oskara za konačnih i vrlo ubedljivih 3:0.