0

PRIMERA: Derbi dva Atletika pripao madridskom (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.19 u 23:20

Derbi subotnjeg programa španske Primere pripao je Atletiko Madridu koji je sa 2:0 (1:0) pobedio Atletik Bilbao.

Posle tri vezana remija na VANDA Metropolitanu, Atletiko Madrid je najazad slavio na svom bunjištu. Nije to bila idealna partija čete Čola Simeonea, ali dovoljna da se pobedi nestabilni rival iz Baskije.

Gosti su prvi zapretili u 2. minutu preko Martineza, ali bez promene rezultata. ‘Jorgandžije’ su povele u 28. minutu, Korea se poigrao sa odbranom Bilbaa, dodao do Saula, a ovaj pogodio – 1:0.

Do kraja prvog dela gosti su imali dve šanse, oba puta je tukao Raul Garsija, ali je Oblak bio na mestu. Baskijci su imali prvu šansu u drugom delu igre, ali je udarac Munjaina otišao pored gola. Atletiko je utakmicu rešio u 64. minutu kada je Korea ubacio oštru loptu u peterac, a Morata je smestio u mrežu.