0

PREMIJER LIGA: Siti iskalio bes nad Aston Vilom, Mančester na tri boda iza Liverpula!

Objavljeno: 26.10.19 u 15:25

Prva utakmica 10. kola Premijer lige završena je očekivanim rezultatom.

Mančester Siti dočekao je Aston Vilu i nakon što su mreže mirovale u prvih 45. minuta, razigrali su se domaći igrači u drugih 45 minuta.

Gabrijel Hesus imao je priliku da već u petom minutu domaćinu donese prednost, ali je iz izgledne situacije promašio gol. David Silva je imao u 44. minutu novu priliku da ugrozi gol gostiju, ali je njegov udarac nakon centaršuta završio pored gola.

U prvom minutu drugog poluvremena terenska inicijativa Sitija isplatila se. Hesus je poslao odličnu loptu koju je glavom u gol poslao Rahim Sterling. Hesus je u 55. minutu imao priliku da se upiše u strelce, našao se u šesnaestercu, a u presudnom trenutku blokirao je neko od defanzivaca njegov udarac.

Igrao se 65. minut, a Siti je uvećao prednost prelepim golom De Brajnea, koji je primio pas Bendžamina Mendija i odlično plasiranim udarcem uvećao prednost. Tri minuta kasnije pao je i treći gol, ali je Graham Skot proverio putem VAR pomoćnika situaciju. Ilkaj Gundogan je bio na pravom mestu u pravo vreme i iskoristio je priliku da uveća rezultat na 3:0. Poslednjih nekoliko minuta Mančester Siti je igrao sa igračem manje jer je Fernandinjo dobio drugi žuti, ali nije bilo promene rezultata.

U prvom meču 10. kola juče je Lester savladao Sautempton rezultatom 9:0, a o tome više pročitajte ovde.