0

ISTORIJA: Lester dao devet golova na Sent Merisu, rekordi padali kao od šale! (VIDEO)

Objavljeno: 25.10.19 u 23:08

Noć koja se jako retko dešava!

Lester je večeras, verovali ili ne, sa 9:0 (5:0) savladao Sautempton u gostima i ispisao istoriju Premijer lige!

Meč je bio rešen već do 12. minuta. Bendžamin Čildvel je doveo Lester u vođstvo u 10. minutu, a dva minuta kasnije je Rajan Bertrand dobio direktan crveni karton i ostavio „svece” sa desetoricom na terenu do kraja meča.

Već pet minuta kasnije krenula je kanonada domaćina. Juri Tilemans u 17. i Ajozi Perez u 19. minutu brzo su doneli 3:0, a do poluvremena je pukla „petarda” jer se u strelce upisao još jednom Perez i potom Džejmi Vardi.

Nemilosrdni Lester je nastavio u istom stilu i u nastavku, pa su Perez i Vardi u razmaku od 100-ak sekundi postigli još dva gola, potom Džejmi Medison u 85. minutu, a konačnih 9:0 postavio je Vardi iz penala za svoj het-trik.

Naravno, oboreni su i mnogi rekordi. Ovo je najveća pobeda u istoriji Premijer lige, uz trijumf Mančester junajteda nad Ipsvičem 1995. godine.

Tek drugi put u istoriji lige (od 1992. godine), jedan tim je na istom meču imao dva igrača koji su postigli het-trik (Perez i Vardi).

Ajoze Perez je drugi igrač u istoriji koji je protiv istog kluba u vezanim duelima postigao tri gola. Pre njega to je uradio samo Suarez protiv Noriča 2002. godine.