Omladinci Crvene zvezde se obrukali u Londonu gde su poraženi od Totenhema 9:2 u 3. kolu ‘B’ grupe Lige šampiona, nikako dobra uvertira za večerašnji spektakl.

Četa Slavoljuba Đorđevića u prestonicu Engleske otišla sa četiri osvojena boda i nadom da će ostati u igri za nokaut fazu, ali… Totenhem je demolirao Crvenu zvezdu 9:2. Možda trijumf ‘pevaca’ ne bi bio toliko ubedljiv da mladi golman Katić nije ‘poklonio’ dva gola pevcima.

Prvi već u 3. minutu utakice kada je Katić loše ispucao loptu, ona je došla do Beneta na ivici šesnaesterca, a ovom nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Totenhem je do drugog gola stigao u 30. minutu, bila je to sjajna akcija Beneta i Perota, a Irac je pogodio za 2:0. Samo dva minuta kasnije nova kardinalna greška Mitrovića i golmana Katića, a Perot je pogodio 3:0. Crvena zvezda je do kraja prvog dela postigla gol, a to je na sjajan način udarcem sa 16 metara učinio Burmaz.

Samo što je počelo drugo poluvreme Crvena zvezad je primila četvrti gol. Strelac je bio Robson. Već u sledećem napadu crveno-beli su smanjili na 4:2, bio je to autogol Engleza posle centaršuta Pantovića. Pobednik je rešen u 74. minutu kada je Perot sa penala pogodio za 5:2.

A, onda kanonada Totenhema za deset minuta. Etete je u 82. minutu povisio na 6:2, a asistent je bio sin trenera prvog tima ‘pevaca’ Maurisija Poketina – Maurcio. Perot je u 86. minutu povisio na 7:2. Crvenu zvezdu su nokautirali Vajt iz slobodnog udarca u 91. minutu i Magoma u 83. minutu.

U drugom meču ‘B’ grupe Lige šampiona za omladnice Bajern je u Atini sa 4:0 pobedio Olimpijakos.