0

PREMIJER LIGA: Topdžije bez municije, Šefild slavio ‘minimalcem’ (VIDEO)

Objavljeno: 21.10.19 u 22:54

U poslednjem meču devetog kola Premijer lige Šefild Junajted dočekao je Arseal. Domaći su slavili rezultatom 1:0.

Nakon večerašnje pobede Šefild se popeo sa 15. pozicije na 9. mesto na tabeli i sada imaju tri boda manje od petoplasiranog Arsenala. Pobedu domaćinu doneo je Francuz Lis Muse u 30. minutu.

Iz prve ozbiljne prilike domaći tim došao je do vođstva. Džek O’ Konel je nakon kornera pronašao Musea koji je bez problema poslao loptu u mrežu. U zaustavnom vremenu prvogp oluvremena Granid Džaka imao je priliku da donese izjednačenje, Din Henderson odlično je reagovao.

Danijel Sebaljos imao je u 60. minutu novu priliku za Arsenal, ali je ponovo Henderson odlično reagovao. Dva minuta kasnije imao je Šefild priliku da uveća vođstvo, Džon Flek ostao je usamljen, šutirao je kraj gola. U 75. minutu Nikolas Pepe oprobao je udaljac sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan. Na kraju zaslužena pobeda Šefilda.