0

SERIJA A: Kaljari je hit u Italiji, Roma opet ‘štucnula’ (VIDEO)

Objavljeno: 20.10.19 u 17:05

Ono što je Atalanta prošle godine bila u Seriji A danas je to Kaljari, tim sa Sardinije gazi redom.

Nije ovo bilo idealno nedeljno popodne za goste u Italiji. Na tri meča samo jedan bod za goste, osvojila ga je Roma u Đenovi.

KALJARI – SPAL 2:0 (STATISTIKA MEČA)

Tim sa Sardinije je apsolutni hit u Italiji. Kaljari je danas sa 2:0 pobedio SPAL i sa 14 osvojenih bodova je na petom mestu.

Kaljari je poveo već u 9. minutu, posle odbijene lopte evrogol za TV špice postigao je Naingolan – 1:0. Do kraja prvog dela SPAL je mogao do izjednačenja, ali je šut Kurtića zaustavio Olsen. Pobedi Kaljariju u 67. minutu doneo je Farago posle ogromne greške defanzivaca gostiju – 2:0.

Nenad Tomović je u timu SPAL-a odigrao svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.

SAMPDORIJA – ROMA 0:0 (STATISTIKA MEČA)

Dolazak Klaudija Ranijerija na klupu ‘mornara’ mogao bi da znači početak borbe za beg sa dna. Sa druge strane ‘vučica’ je nastavila po dobrom starom toplo-hladno.

Bio je ovo veoma dosadan meč u kom su šanse bili šutevi sa distance. Sa jedne strane prednjačio je legendarni Kvaljarela, sa druge Džeko, Pastore i Kolarov. Roma je u 86. minutu ostala bez jednog igrača, pošto je isključen Klajvert.

Aleksandar Kolarov igrao je svih 90 minuta za Romu.

UDINEZE – TORINO 1:0 (STATISTIKA)

Vole ‘zebre’ da igraju pred svojim navijačima, jer tada i mogu da upišu koji bod. U poslednja tri kola upisali su ih šest.

Počelo je šansom za domaće, tačnije Sema, ali je on šutirao pored gola. U istom napadu priliku je imao Okaka, ali ponovo su napadači Udinezea bili neprecizni. Domaćin je do pobedonosnog gola stigao u 42. minutu, bio je to centaršut sa levog boka, Mandragora je dobro skočio, a Okaka čekao spreman na drugoj stativi da pogodi.