0

LA LIGA: Real Sosijedad savladao Betis, dve prečke Hoakina u završnici meča

Objavljeno: 20.10.19 u 15:59

Drugi meč devetog kola La Lige pripao je Real Sosijedadu koji je na svom terenu savladao Betis sa 3:1.

U šestom minutu prvu priliku imao je Joseba Zaluda. Igrač domaćina pokušao je jakim udarcem iskosa da donese prednost domaćinu, ali je lopta prošla tik pored gola. Šest minuta kasnije Antonio Baragan je poslao loptu na tacni za Lorena, koji je imao lak zadatak da izbliza donese prednost zeleno-belima.

Do izjednačenja je došao Sosijedad u 22. minutu, a ponovo je strelac bio igrač Betisa. Ćavi Garsija je pokušao da preseče protivnički pas, a nehotice je tom prilikom poslao loptu u mrežu. Ponovo su se radovali domaći igrači u 36. minutu kada su došli do potpunog preokreta. Da Silva Vilijan Hose je raspalio iz prve sa pristojne udaljenosti, a golman gostiju mogao je samo da isprati pogledom loptu.

Imao je Portu šansu u 42. minutu da još jednom uveća prednost domaćina, ali je odbrana dobro reagovala. Dva binuta kasnije Nabil Fekir je oprobao udarac i umalo Betisu doneo novo izjednačenje.

Drugo poluvreme otpočeo je Mikel Ojrazabal prilikom u 51. minutu ali je njegov udarac prozujao kraj desne stative. Portu je u 58. minutu imao priliku, odlično je reagovao i preciznim udarcem povisio na 3:1. Dve prilike u nastavku imao je Hoakin. Prvo je u 68. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, njegov udarac zatresao je prečku, a potom u 75. minutu još jednom je šutirao, ali je još jednom prečka bila naklonjena domaćinu. Na kraju je ostalo 3:1. za Sosijedad.