0

BUNDESLIGA: Hofenhajm zaustavio Šalke, ‘jarčevi’ najzad naoštrili rogove (VIDEO)

Objavljeno: 20.10.19 u 20:20

Odigrana su poslednja dva meča 8. kola Bundeslige u kojima su domaćini apsolutno izdominirali i sačuvali tri boda.

Raduje prva pobeda Kelna u sezoni, dok je Šalke posle tri vezane pobede dva puta ‘kiksnuo’ i sada pao u donji deo tabele.

KELN – PADERBORN 3:0 (STATISTIKA MEČA)

Da li su ‘jarčevi’ najzad proradili? Posle sedam kola bez pobede, Keln je na svom ‘Rajn Enerdži’ stadionu savladao Paderborn 3:0.

Domaćin je poveo u 8. minutu kada je posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru Terode zatresao mrežu – 1:0. Odlični napadač je do poluvremena imao još jednu šansu, ali nije bio precizan.

Keln je do drugog gola stigao u 59. minutu kada je Šindler sjajno centrirao sa desnog boka, a Šaub glavom pogodio. Keln je do trećeg gola stigao u 85. minutu. Rise je asistirao do Boranua, a ovaj postavio konačnih 3:0.

HOFENHAJM – ŠALKE 2:0 (STATISTIKA MEČA)

Činilo se da će ove sezone Šalke moći da se bori za vrh, ali je vreme snažnog tima iz Gelzenkirhena prošlo. Ovoga puta presuda je stigla od Hofenhajma.

Ruku na srce Šalke je bio bolji rival na terenu sve do gola Hofenhajma. Najbolju šansu za ‘plavce’ imao je Kaliđuri već u 4. minutu. Hofenhajm je poveo u 72. minutu kada je Bebu izašao sam na golmana Nubla, ovaj odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Kramarić i pogodio za 1:0.

Šalke je nokautiran u 85. minutu, kontranapad je povukao Hubner, pronašao je Bebua, a ovaj rutinski pogodio u bliži ugao skamenjenog golmana Nubla – 2:0.

Matija Nastasić je ceo meč odgledao sa klupe.