0

SUPERLIGA KINE: Šangaj ostaje, Peking ispao iz borbe za titulu (VIDEO)

Objavljeno: 19.10.19 u 15:28

U 26. kolu Superlige Kine postalo je jasno ko će se boriti za titulu, pošto je u derbiju Šangaj SIPG kao gost pobedio Peking Guan 2:0 (2:0).

Guangžu Evergrande je juče slavio i pobegao pratiocima Pekingu i Šangaju na četiri odnosno šest bodova. Ova dva tima su se danas sastala i Šangaj SIPG je ostao u borbi za titulu pobedom 2:0, dok Pekingu ostaje samo nada.

Gosti su poveli u 49. minutu kada je Lu Vejnžun asistirao do Li Šenglonga, a ovaj pogodio za 0:1. Konačnih 0:2 postavljeno je u 66. minutu kada je Akhmetov pobegao odbrani ‘zelenih’. Pekingu je ostalo da žali za promašajima, pre svega Bakambua pri vođstvu gostiju od 1:0. Šangaj je utakicu igrao bez Arnautovića, ali sa Hulkom i Oskarom.

Guangžu R&F naših Dragana Stojkovića i Duška Tošića poražen je na svom terenu sa 3:1 od Šangdonga. Gosti su poveli autogolom Čeng Jueleija u 21. minutu. Gudedeš je u dubokoj nadoknadi vremena drugog poluvremena povisio na 2:0. Gosti su pitanje pobednika rešili u 65. minutu kada je Pele asistirao do Felainija, a Belgijanac pogodio. Počasni gol za R&F postigao je sjajni Zahavi.