0

PREMIJER LIGA: ‘Karamele’ pobegoše iz opasne zone (VIDEO)

Objavljeno: 19.10.19 u 15:50

U premijernom meču 9. kola Premijer lige Everton je na svom ‘Gudison parku’ savladao Vest Hem 2:0 (1:0) i za sada pobegao iz opasne zone.

Kladioničari bi rekli da je ovo bio ‘kec’ ko kuća danas i ‘kec’ je došao. Everton je sa 2:0 pobedio Vest Hem i nadaju se navijači ovog tima najavio bolje dane.

‘Karamele’ su zapretile već u 10. minutu preko Dejvisa, ali je njegov šut odbranio Himenez. Ipak, samo sedam minuta kasnije Everton je poveo. Bernard se poigravao sa odbranom Vest Hema, iako je mogao ranije da šutira to nije učinio, a onda je iz mrtvog ugla pogodio – 1:0.

Do kraja prvog dela igre ‘karamele’ su imale još dve šanse. Prvo je Rišarlison šutirao pored gola, a onda je udarac Volkota odbranio Himenez.

Everton je u 47. minutu postigao novi gol. Rišarlison je prevario Himeneza, ali je pre toga pomoćni sudija podigao ofsajd. Vest Hem je prvi put zapretio u 51. minutu preko Fornalsa, ali je Španac zamalo bio neprecizan. Everton je u 65. minutu pogodio prečku, tačnije bio je to Volkot.

Brzonogi napadač Evertona Ivobi je do gola mogao u 77. minutu kada mu je golman gostiju Himenez poklonio loptu, ali je Himenez ispravio svoju grešku. Konačnih 2:0 postavio je Sigurdson evrogolom u 92. minutu.

EVERTON – VEST HEM 2:0 (STATISTIKA MEČA)