Fudbalski savez Srbije pokrenuo je istragu protiv klubova koji su optuženi da su namestili utakmicu 14. kola Prve lige Srbije.

Radi se o Smederevu i Kabelu koji su u ponedeljak odigrali meč u kom je domaćin slavio rezultatom 2:1, iako su Novosađani vodili sa 1:o na poluvremenu.

U drugom delu meča viđeno je nekoliko Disciplincima ‘interesantnih’ situacija koje su privukle pažnju nadležnih organa zaduženih za regularnost u FSS, prenosi ‘Blic’.

Takođe se navodi da su sumnjive bile izmene Kabela, kada su zamenjeni Nebo Siril Izučukvu Junior i Stefan Petrović, a u igru ušli Aleksa Vujić i Milan Srbijanac.

Potom je Smederevo izjednačilo u 58. minutu usled loše reakcije odbrane gostiju. Potom je Kabel ostao sa igračem manje zbog istrošenih svih izmena i u 74. minutu je došlo do preokreta, posle još jedne nesvakidašnje reakcije odbrane Kabela.

Bile su primetne i opale kvode na prelaz, kao i masovne uplate na igru ‘iz dvojke u keca’.

Sankcije bi mogle da budu drakonske, ukoliko se dokaže da je meč zaista bio namešten.