0

Fudbal Soccer-Prijateljski Mec-Friendly mtach Nemacka v Srbija Ilkay Gundogan (R) and Sergej Milinkovic Savic Wolfsburg, 20.03.2019. foto: Starsportphoto ©

KVALIFIKACIJE ZA EP: Poljaci završili posao, Nemci mogu i sa desetoricom

Objavljeno: 13.10.19 u 22:50

Mnoge stvari su jasnije posle večerašnjih utakmica u kvalifikacijama za EURO 2020. godine.

Fudbaleri Nemačke, uprkos činjenici da su skoro čitav meč igrali sa desetoricom, lako su ostvarili trijumf na gostovanju u Estoniji 3:0 (0:0).

Već u 14. minutu Emre Džan je dobio direktan crveni karton i tako ostavio na cedilu saigrače. Ali, njima to nije previše smetalo da dođu do nova tri boda.

Uspeli su Nemci da se konsoliduju do kraja prvog poluvremena, a onda da početkom drugog prelome meč u svoju korist.

Junak je bio Ilkaj Gundogan, koji je postigao dva gola. Prvi u 52. minutu, a potom još jedan šest minuta kasnije. Potom je u 71. minutu Timo Verner pravo sa klupe dao gol za 3:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ceo posao u kvalifikacijama odradili su Poljaci koji su na svom terenu bili bolji od Severne Makedonije rezultatom 2:0 (0:0).

Odluka je pala u poslednjem kvartalu meča. U 74. minutu je u igru ušao Pržemislav Frankovski i bilo mu je potrebno samo nekoliko sekundi da postigne vodeći pogodak za domaći tim.

Posle šest minuta Arkadijuš Milik je povisio na 2:0 i tako je obezbeđen plasman Poljske na Evropsko prvenstvo. Kod oba gola asistent je bio Robert Levandovski.