0

KVAL. EURO 2020: Kiprani slavili nakon preokreta u Kazahstanu!

Objavljeno: 10.10.19 u 18:11

Reprezentacija Kipra slavila je u Kazahstanu.

U okviru grupa I, reprezentacija Kipra je kao gost slavila protiv Kazahstana sa 1:2 (1:0).

Uspeli su domaći fudbaleri da dođu do prednosti u 34. minutu igre. Malij je probao nakon kornera, lopta je pogodila stativu, na odbitak je natrčao Jerlanov koji je Kazahstanu doneo prednost 1:0.

Upravo tim rezultatom otišlo se na poluvreme i bilo je mirno u nastavku, sve do 73. minuta. Spoljarić je tada uputio centaršut sa leve strane, a Sotiru je glavom doneo izjednačenje.

Gosti su pokušavali da dođu do kompletnog preokreta, a to im je pošlo za rukom u 84. minutu. Kostija je centrirao na drugu stativu, tamo je spremno čekao loptu Janu za 2:1. na ‘Astana Areni.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kipar je upisao treći trijumf i nalazi se na trećem mestu grupe I sa 10 bodova, pet manje od Rusije i osam od maksimalne Belgije, uz utakmicu više, dok je Kazahstan četvrti sa sedam bodova.