0

PLS: Dan za goste, vredne pobede Metalca i Kabela, Smederevo je u naletu

Objavljeno: 09.10.19 u 22:00

Odigran je veći broj utakmica 13. kola Prve lige Srbije.

Dva prvoplasirana tima Prve lige Srbije, Metalac i Kabel, uspešno su prebrodili nimalo jednostavna gostovanja u Dobanovcima i Pirotu.

Tim iz Gornjeg Milanovca je protiv Budućnosti u Dobanovcima došao do trijumfa tek u drugom poluvremenu, i to pogotkom iz jedanaesterca.

Katanić je bio siguran realizator šuta sa 11 metara i tako je doneo sva tri boda Metalcu.

Kabel iz Novog Sada je gostovao Radničkom u Pirotu i takođe minimalcem u drugom poluvremenu je ostvario trijumf. Junak je postao Govedarica u 52. minutu.

Sjajnu seriju nastavilo je Smederevo, koje je takođe u gostima došlo do bodova. U Žarkovu je tim iz grada na Dunavu slavilo rezultatom 2:1.

Bio je to njihov šesti trijumf u poslednjih sedam odigranih kola. Baskar je doveo Smederevo u vođstvo u 13. minutu, a Aničić je poravnao rezultat šest minuta pre odlaska na odmor.

Ipak, trijumf gostima doneo je Mirkov iz jedanaesterca golom u 60. minutu za konačnih 1:2.