17

SLS: Šok u Humskoj – Partizan stigao zaostatak, ali je Šehović u 96. poklonio pobedu Voždovcu! (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.19 u 20:08

U poslednjoj utakmici 11. kola Superlige Srbije, Voždovac je savladao Partizan u Humskoj rezultatom 2:1 (1:0).

Crno-beli su u ovaj meč ušli tek nešto više od 50-ak sati od dolaska iz Kazahstana, a uz nešto lakši ulaz u meč zbog umora i nove promene vremenskih zona, na stadionu je viđena slavljenička atmosfera zbog 74. rođendana, koji je proslavljen u petak.

Nije viđeno mnogo uzbuđenja sve do 27. minuta kada se desio i odlučujući momenat na utakmici. Slobodan Urošević, koji je silom prilika igrao na desnom boku, pogrešio je prilikom dodavanja ka golmanu Vladimiru Stojkoviću.

On je bio u duelu sa jednim igračem Voždovca, ali je sudija pustio prednost. U nastavku je promašen prazan gol Partizana, ali je sudija Momčilo Marković ipak odlučio da dosudi jedanaesterac za „zmajeve”.

Loptu na „belu tačku” stavio je Nemanja Nikolić i rutinski je realizovao šut sa 11 metara.

Veliko negodovanje igrača, stručnog štaba i navijača Partizana nije pomoglo. Više je odmoglo, jer su crno-beli u nastavku meča samo bili dodatno nervozni.

I nisu stvarali puno šansi. Pravu priliku imao je tek u poslednjem kvartalu Lazar Marković, kada je šutirao za malo pored desne stative gola Voždovca.

Ređali su se ataci ka golu Ilića, sve dok u prvom minutu nadoknade Strahinja Pavlović nije u maniru rasnog centarfora postigao gol za 1:1.

Ponadali su se crno-beli tada da mogu do potpunog preokreta, ali su se previše zaleteli. Gosti su imali previše prostora za kontranapade i iz jednog su ipak došli do sva tri boda.

Tačnije, poklonio im je gol Zlatan Šehović koji je u svom šesnaestercu katastrofalno reagovao i promašio je loptu. Ona se odbila kao na tacni Marku Deviću i Stojković je bio nemoćan. Voždovac je tako naneo Partizanu prvi poraz u sezoni.

PARTIZAN – VOŽDOVAC 1:2 (0:0)

Strelac: Pavlović 90+1 – Nikolić 28 p, Dević 90+6;
Stadion: Partizana;
Sudija: Momčilo Marković.

Partizan: Stojković – Urošević, Ostojić, Pavlović, Brežančić (od 45+9. Šehović) – Šćekić, Natho – Tošić (od 80. Lakčević), Marković, Stevanović (od 46. Suma) – Asano.

Voždovac: Ilić – Lasickas, Cvetković, Mikić, Hajdin – Nikolić, Purtić (od 54. minuta Dević) – Stanisavljević, Zličić, Mašović – Stojčev.