0

SERIJA A: Fenomenalna partija Sergeja za važna tri boda Lacija, Kolarov promašio penal za Romu (VIDEO)

Objavljeno: 29.09.19 u 17:10

Bilo kako bilo današnje kolo Serije A obeležili su srpski reprezentativci, jedan golovima i asistencijama, drugi promašenim penalom.

LACIO – ĐENOVA 4:0 (STATISTIKA)

Mučna nedelja je za fudbalerima Lacija, ali i danas lepa pobeda nad Đenovom. Ono što je za pristalice nebesko-plavih najvažnije jeste sjajna partija Sergeja Milinkovića-Savića koji je postigao vodeći gol i asistirao kod trećeg.

Igrao se 7. minut kada je Imobile sjajno ostavio loptu za Sergeja, a naš reprezentativac levom nogom pogodio za 1:0. Rimljani su do drugog gola stigli u 40. minutu kada je Alberto dodao loptu do iskusnog rumunskog beka Radua, a ovaj pogodio za špice – 2:0.

Novu majstoriju Sergeja Milinkovića-Savića videli smo u 59. minutu kada je sjajno uposlio Kaiseda, Ekvadorac je zaobišao golmana Đenove i pogodio za 3:0. Đenovu je u 78. minutu dotukao Imobile.

Sergej Milinković-Savić je bio igrač utakmice, iako je teren napustio u 74. minutu. Sa druge strane Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta.

LEĆE – ROMA 0:1 (STATISTIKA)

Definitivno je jasno da ‘vučici’ ove sezone više prija da igra u gostima nego na svom ‘Olimpiku’. Prošle nedelje Roma je kao gost pobedila Bolonju, u sredu je usledio poraz od Atalante u ‘večnom gradu’, da bi sada na jugu Italije palo Leće 0:1.

Utakmica se igrala tačno 100 minuta, a Roma je pobedonosni gol postigla u 56. kada je Mkhitarijan sjajno centrirao, a Džeko se samo poklonio. Roma je u 80. minutu mogla da reši pitanje pobednika, ali je Gabrijel zaustavio udarac Kolarova sa ‘bele tačke’. Srećom,’vučica’ je do kraja meča zadržala prednost.

Udineze je na svom terenu sa 1:0 pobedio Bolonju našeg Siniše Mihajlovića, a strelac gola bio je Okaka.