0

PRIMERA: Aspas želeo da ponizi Dmitrovića, ali se malo prešao… (VIDEO)

Objavljeno: 29.09.19 u 15:56

Eibar je nadigrao Seltu iz Viga i zasluženo slavio trijumf rezulatom 2:0 (0:0) u utakmici sedmog kola španske Primere.

Na stadionu Ipurua Munisipal videli smo vrlo neizvesno i egal prvo poluvreme, dok razliku nije napravila sjajna kombinacija Pabla De Blazisa i Edua Espozita.

Već u drugom minutu nastavka je Espozito sjajno umakao odbrani Selte, dobio pravovremen pas i onda lobovao golmana Rubena Blanka za vođstvo Eibara.

Gosti iz Viga nisu imali odgovor i od ovog udarca nisu uspeli da se oporave, pa su već posle 13 minuta ponovo primili gol. Strelac je ovog puta bio Fabijan Oreljana na asistenciju Inuija.

Sve što je Selta uspela da uradi desilo se u trećem minutu nadoknade. Posle greške na sredini terena, Jago Aspas je krenuo u prodor i oboren je na ivici kaznenog prostora, a sudija je dodelio penal koji je upravo izveo najbolji igrač tima iz Viga.

Pokušao je da se od utakmice utešnim golom oprosti ‘Panjenkom’, Ali je to učinio katastrofalno. Marko Dmitrović na golu Eibara se nije dao i lako mu je odbranio udarac.