0

SERIJA A: Pjanić i Ronaldo za novu ‘trojku’ Juventusa

Objavljeno: 28.09.19 u 17:10

‘Stara dama’ igra koliko je potrebno da bi dobijala utakmice u italijanskoj Seriji A.

Povratkom Kristijana Ronalda u tim Juventusa, logično, povećala se i ubojitost „stare dame”, ali SPAL može biti zadovoljan porazom od ‘samo’ 2:0 (1:0).

Tim Maurisija Sarija ne deluje ubedljivo, ali dobija utakmice. Ne preterano efikasno, ali rutinski. Protiv SPAL-a nije bilo nikakvih problema, iako je bedem protivnika probijen tek u 45. minutu.

Učinio je to Miralem Pjanić na efektan način, poluvolejem je doveo Juventus u vođstvo pred odlazak na odmor.

U nastavku je viđena ista slika, golman SPAL-a Beriša je blistao na golu, skinuo nekoliko pokušaja Kristijanu Ronaldu, ali je Portugalac bio uporniji i na kraju uz karakteristično ‘Siiii’ proslavio pogodak.

U 78. minutu se samo ‘poklonio’ posle centaršuta Paola Dibale za konačnih 2:0.

Valja istaći da je u gostujućem taboru Nenad Tomović odigrao svih 90 minuta, dok je u finišu u igru ušao i bivši igrač Partizana, Marko Janković.