0

PRIMERA: Valensija nanela prvi poraz Baskijcima

Objavljeno: 28.09.19 u 14:53

U 7. kolu Primere Atletik Bilbao je na svom ‘San Mamesu’ poražen od Valenije 1:0 (1:0).

Atletik Bilbao je posle sedam utakmica ove sezone doživeo poraz. I to od tima koji do sada nijednom nije uzeo bod u gostima. Valensija je na znalački način znala da iskoristi nešto bolju igru u prvih 45 minuta.

Počelo je sve šansom za ‘slepe miševe’, Gomez je pokušao udarcem sa distance, ali je golman Simon napravio paradu. Gosti su poveli iz sledeće velike šanse, igrao se 27. minut kada su sjajan kontranapad i dupli pas odigrali Feran i Čerišev, Rus postigao gol za 0:1. Išao je on na video proveru, ali je sve bilo čisto.

Drugo poluvreme je otvorila Valensija prilikom. Igrao se 51. minut kada je pokušao Gomez, ali je Simon još jednom izašao kao pobednik. Atletik Bilbao je dve najbolje šasne imao u 55. minutu, u obe se našao Vilijams, prvi put je Silesen odbranio, a drugi put je španski napadač pogodio stativu.

Novu šansu Bilbaova gazela imala je u 68. minutu, prevario je Kostu, šutirao, ali je Silesen dovoljno zakačio loptu prstima. Valensija je posao mogla da završi u 73. minutu kada je Valjeho nanizao nekoliko igrača Bilbaoa, dodao do Čeriševa, a Rus ovoga puta bio zaustavljen od Simona.

ATLETIK BILBAO – VALENSIJA 0:1 (STATISTIKA)

Do kraja meča Atletik Bilbao je imao loptu u posedu, ali nije uspeo da izbegne prvi poraz u sezoni.