0

PREMIJER LIGA: Ni Everton nije dorastao Mančester sitiju

Objavljeno: 28.09.19 u 20:35

Everton je posle 45 minuta imao aktivan rezultat, ali nije uspeo da odoli napadima ‘građana’ u nastavku – 1:3 (1:1).

Tim Pepa Gvardiole je u Liverpulu ponovo igrao veoma ofanzivno, sa puno kreativnih akcija i dodavanja, a iz jedne takve De Brujne je sjajno asistirao za Gabrijela Žesusa, pogodio ga u glavu i Brazilac je doveo Siti u vođstvo.

Ipak, do kraja poluvremena stigao je odgovor ‘karamela’ i to preko Kalverta-Luina, ali veći deo gola bi mogao da se pripiše Kolmenu koji je savladao Edersona i tako asistirao svom napadaču koji je na gol-liniji ubacio loptu u mrežu.

Ipak, u nastavku je, očekivano, Mančester siti dominirao i sa dva gola došao do pobede. Najpre je Rijad Marez slomio otpor Evertona u 71. minutu, a potom je tačku na ovu utakmicu stavio Rahim Sterling pogotkom u 84. minutu.