0

SERIJA A: Beloti srušio Milan, ‘rosoneri’ nisu zreli za vrh (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.19 u 23:10

U poslednjem meču 5. kola Serije A Torino je na svom terenu porazio Milan sa 2:1 posle velikog preokreta.

Teško će se Milan vratiti u vrh italijanskog i evropskog fudbala. Ako se po jutru dan poznaje za ‘rosonere’ bi i ove sezone plasman u Ligu šampiona mogao da bude samo misaona imenica. Ovoga put je Torino slavio sa 2:1.

Milan je prvi zapretio preko Čalhanoglua, ali je šut Turčina završio pored gola. Ipak, ‘rosoneri’ su poveli u 18. minutu preko Pjateka iz penala. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je šansom za ‘bikove’. Šutirao je Verdi, ali je na mestu bio Donaruma. U 54. minutu novu šansu je imao Milan, ali je Pjatek šutirao pored gola. Torino je izjednačio u 72. minutu kada je Rinkon uposlio Belotija, a ovaj udarcem sa distance uz pomoć Donarume pogodio za 1:1.

‘Bikovi’ su do preokreta stigli u 76. minutu. Posle sjajne intervencije Donarume lopta je stigla do Belotija, ovaj se prvo spetljao, a onda ‘makazicama’ pogodio za 2:1. Milan je do boda mogao u 95. minutu, u sjajnoj šani se našao Pjatek, ali je njegov šut zaustavio Sirigu.

TORINO – MILAN 2:1 (STATISTIKA)