0

SERIJA A: Fiorentina se ‘čupa’ sa dna, Inter ‘minimalcem’ ostao na vrhu, Napoli šokirao navijače

Objavljeno: 25.09.19 u 23:26

Burno veče u Italiji, sa nekoliko iznenađenja i poraza favorita.

Nakon što je Atalanta savladala Romu sa 2:0, što možda i nije veliko iznenađenje, svakako je šok bio poraz Napolija na svom San Paolu. Kaljari je došao podno Vezuva i kući otišao sa sva tri boda.

Činilo se u uvodnim kolima da će Napoli biti pretendent na titulu, pogotovo sa vrlo jakim napadom, ali je on zakazao večeras i nije uspeo da zatrese mrežu gostiju sa Sicilije nijednom.

Umesto toga, Kastro je u 88. minutu dočekao svoju šansu i doneo veliku radost Kaljariju i njegovim navijačima.

U derbiju večeri Inter je dočekao Lacio i već u 23. minutu je poveo golom D’Ambrozija. Međutim, u nastavku tim Antonija Kontea nije pokazao previše, već je Lacio bio taj koji je napadao i stvarao velike prilike.

I ko zna kako bi se završio ovaj meča da na golu nije stajao Samir Handanović, koji je skinuo nekoliko zicera gostima iz Rima i sačuvao maksimalan učinak Interu ove sezone u Seriji A.

Vrlo važnu pobedu ostvarila je Fiorentina, koja je na ‘Artemio Frankiju’ slavila sa 2:1 protiv Sampdorije. Junaci su Pecela i Kjeza koji su u 31. i 57. minutu doneli prednost ‘violi’, a koju nije ugrozio ni Bonacoli u 79. minutu utešnim golom za Đenovljane.